Урок: ФГП Північної Америки

Тема. Географічне положення Північної  Америки.  Історія відкриття та освоєння Північної Америки

Мета: сприяти засвоєнню знань про основні риси географічного положення Північної Америки, удосконалювати роботу учнів з картами, вчити аналізувати, робити висновки, розширювати кругозір дітей щодо історії відкриття та освоєння материка, зацікавити темою, розвивати вміння працювати в колективі, працювати з тематичними картами; розвивати пізнавальний інтерес, творче мислення, виховувати культуру спілкування, самостійність.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: атласи, фізична карта півкуль, контурні карти,  підручник,  мультимедійна презентація, план вивчення материка, карта знань «Географічне положення», хмара тегів

Географічна номенклатура: 
миси: Мерчісон, Мар’ято, Принца Уельського, Сент-Чарльз;
затоки: Гудзонова, Мексиканська, Аляска;
 острови: Ґренландія, Ньюфаундленд, Великі Антильські (Куба, Гаїті, Ямайка), Малі Антильські, Канадський Арктичний архіпелаг;
півострови: Лабрадор, Флорида, Каліфорнія, Аляска, Юкатан,
течії: Ґольфстрім, Каліфорнійська, Північно-Тихоокеанська, Лабрадорська.
Зміст уроку
I. Організаційний момент
Перевірка присутності учнів, їх підготовки до уроку, організація уваги учнів, психологічний настрій на роботу.
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
1.Пригадати які материки ми вже вивчили?
2.Показати вивчені материки на карті ?
3.Які материки нам ще не відомі? Показати на карті.
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів
1.Відгадування загадки ( Слайд №1)

2. Ви здивовані?(Слайд №2)
 Отже, ми починаємо вивчати материк — Північна Америка. Перегляд навчального відеофільму «Північна Америка».

Саме тут можна зустріти географічні дива та парадокси. Острів Ґренландія — «зелена земля», а насправді вкрита шаром льоду до 3400 м, океан з обманливою назвою Тихий, Алеутські о-ви, назва яких перекладається «в чому справа?» Тут можуть дно залишкових озер використовувати як аеродром для надзвукових літаків.
3.Пригадаємо план вивчення материка. З  чого ми починаємо дослідження?
IV. Вивчення нового матеріалу
1.     Робота з картою знань. Слайд № 4


2.     Вивчення ФГП материка
·         Місце за розмірами серед інших материків. Слайд № 5

·         Розміщення відносно екватора і нульового меридіана. Слайд № 6



·         Розміщення материка відносно тропіків і полярних кіл. Слайд № 7


·         Крайні точки материка. Слайд № 8

·         Положення материка відносно інших материків і океанів. Слайд № 9
·         Розміщення материка в кліматичних поясах. Слайд № 10
·         Протяжність материка.  В кінці цього етапу робиться висновок, що на відміну від материків тропічних широт Північна Америка розташована у Північній півкулі.

3.     З історії відкриття та дослідження материка
·         Христофор Колумб. Слайд № 11
·         Джон Кабот. Слайд № 12
·         Дослідники Північної Америки. Слайд № 13

V. Фізкультпауза. Слайд № 14

          
VIЗакріплення вивченого матеріалу
1. Прийом «Мозковий штурм»
Користуючись хмарою тегів позначити на контурній карті номенклатуру Північної Америки
2.Заповнюючи таблицю згрупувати нанесені об’єкти

Назви географічних об’єктів
Острови

Півострови

Затоки

Протоки

Моря

Течії

Крайні точки

VIІ. Підсумок уроку
 Слайд № 17
VIIІ. Домашнє завдання
·         Опрацювати відповідний матеріал підручника.
·         Закінчити роботу в контурних картах.
·         Підготувати повідомлення про дослідників материка

Презентація до уроку "Фізико-географічне положення Північної Америки"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.